Archiv rubriky: Novinky

První hon Connie

22.9.2018

Den kdy naše Connie poprvé okusila krásy honu v krásné vesničce Lnáře. Ve třech lečích se ulovilo 490 kachen. Connie přinesla velké množství kachen a spoustu jich i dohledala. Udělala nám velikou radost a byla na ní vidět neskutečná chuť k práci a radost z každého doneseného kusu. Děkujeme mysliveckému spolku Lnáře za možnost zúčastnit se, už teď se těšíme na další hony.

Úspěchy vrhu „A“ na výstavním poli

14.7.2018

 Tento den se konala Národní výstava psů Mladá Boleslav, které se poprvé účastnila i Alisa Aurea Sidera (Líza) ,pod vedením naší dcery. Holky si spolu vyběhaly krásné hodnocení „V“ s pěkným posudkem.

Líza byla totálně bez chlupů a absolvovala svou první výstavu.Vůbec se nevědělo jak bude na tolik psů a lidí reagovat.Adél se zase po delší době musela ukázat v „kruhu“ a jejich velká nervozita byla završena úspěchem :-).

Samozřejmě někdo namítne,že to není žádné umístění,ale paní rozhodčí byla opravdu přísná a dala i hodnocení VD i D.Jsme na Lízu moc pyšní!.

Velké díky patří samozřejmně její paničce,která ji perfektně připravila-naučila postoj na cokoliv 🙂 a také ji doma s velkým vypětím vykoupala a dovezla na stříhání.Není to jednoduché, jak se to může zdát :-).

Těšíme se,až si to další z Vás, třeba i s naší pomocí zkusíte :-).

První OVVR

20.6.2018 byl den kdy musíme vyzdvihnout další velkou událost pro naší Connie, nás a naší kamarádku Lenku Nokič. Connie a Easyho dcera Alisa Aurea Sidera (Líza) tento den úspěšně složila OVVR zkoušky v Albrechticích 232/232 bodů a přivezla krásnou zlatou medaili. Je krásné, že toto vše proběhlo v den narození vrhu „C“ naší Connie, bylo to vše velmi náročné, jelikož Líza odjížděla na zkoušky rovnou od nás. Velké díky a trpělivost patří samozřejmě i paničce Olga Hejhalová Vodáková. Moc jí i Líze tímto děkujeme.

Vrh „B“ první rok na světě

14.5.2018

Vše nejlepší přejeme našim „miminkám“vrhu B.

 

Bebbee                        Bennete                                                  

Bengee                        Bonnie

Baddy                          Bambi

Brook                           Baloo

Přejeme Vám plné misky,hromadu mazlení a hlavně zdravíčko :-)Páníčkům děkujeme za lásku a péči ,se kterou se jim věnujete,ačkoliv to dle zaslaných fotek, musí být někdy hodně těžké 🙂

 

 

 

Vrh „C“

16.5.2018

Dnešní den byl pro náš vyjímečný.Doprovázeli jsme naší Connie na ultrazvuk,kde se mělo ukázat, zda krytí proběhlo úspěšně a můžeme se těšit na nádherná štěňátka.

Dle veterináře je naše Connie  březí a štěňátka opravdu budou 🙂 🙂

Connie má termín porodu kolem 19.6.2018.

Za 14dní máme jít na další kontrolní ultrazvuk zda vše probíhá jak má a už jen doufat,že bude vše bez komplikací.Tolik se těšíme 🙂

 

Plánovaný VRH „C“

Dne 19.4.2018 a 21.4.2018 proběhlo krytí naší fenky Coca-Cola Dorado Blanco „Connie“ se psem Bonett Bride to Dorado Blanco „Rocky“ .

Naše Connie si s háráním dávala na čas a i přesto výběr krycího psa byl náročnější než poprvé.Jsme rádi,že štěňátka budou ze spojení s Rockym,jelikož ho známe několik let a je to naprosto klidný,zdravý a pohodový pejsek.Nic ho „nerozhází“ a nemá ani problémy zařadit se do větší psí či lidské smečky :-).Samozřejmě krom toho má ohromné úspěchy na poli výstavním a v odkazu se můžete přesvědčit,že náš výběr byl správný :-).

Za 28 dní se dozvíme, zda-li proběhlo krytí úspěšně. Odhadovaný termín porodu by byl  20. června.Držte nám palce ,už teď jsme jak netrpělivý rodiče :-).

 

Odkaz na Rockyho

 

 

Návštěva

29.12.2017

V tento den najednou zazvonil domovní zvonek a na návštěvu k nám přijel roční syn naší Connie. Krásná návštěva přesně na první narozeniny Vrhu A. Děkujeme za milou návštěvu a už teď se těšíme na další „narozeninové návštěvy“.

První výsledky kyčlí u vrhu A

20.1.2018 byl skvělý den pro Alisa Aurea Sidera.

Dcera naší Connie a Easyho,  byla u pana doktora Deckera na vyšetření kyčlí ,loktů a ramen. Výsledek nám jen potvrdil,že se rodiče snažili a předali jí jen to nejlepší: ED: 0/0 a HD: 0/0 a OCD ramen s výsledkem negativní.

Moc a moc gratulujeme a už se těšíme na následující zkoušky OVVR 🙂

Connie a její dcera Alisa

Na víkendovou návštěvu až ze severních Čech přijela  se svou paničkou Líza ( Alisa Aurea Sidera )dcera naší Connie.V plánu bylo ukázat Líze,jak má být připravená na OVVR zkoušky,které se s ní chystá její panička příští rok absolvovat 🙂

Alisa je povahově jako Connie,takže se k ní musí chovat jako k princezně a pak jsou vidět výsledky :-)Návštěva byla krásná a více takových dní a setkání bude pro nás jen radostí.

 Lara

 

Zprava Lara, Líza a Connie
Connie a Líza